Sygnety to bez wątpienia jedne z najbardziej klasycznych i stylowych elementów biżuterii, ich historia sięga setek lat. To wyjątkowe pierścienie o płaskiej powierzchni, które zazwyczaj są zdobione personalizowanymi detalami. Taka biżuteria ma długą tradycję, obecnie stanowi elegancki dodatek, który bardzo chętnie noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Czym charakteryzują się sygnety i jak je nosić?

Czym są sygnety?

Tradycyjne sygnety były używane jako pieczęcie, które miały za zadanie potwierdzić autentyczności dokumentów. Dziś stanowią element ozdobny o charakterystycznym wzornictwie. Sygnety od zawsze były kojarzone z prestiżem, a także wysokim statusem społecznym, obecnie stanowią elegancki dodatek do wielu stylizacji. 

Jak nosić sygnet?

Zgodnie z tradycją sygnet powinno się nosić na palcu serdecznym lewej dłoni, choć w dzisiejszych czasach nie ma co do tego sztywnych reguł. Sposób noszenia sygnetu zależy od indywidualnych preferencji, a także od samego wyglądu pierścienia. Oczywiście w tym wypadku można sugerować się symboliką. Noszenie sygnetu na konkretnym palcu według niektórych wierzeń może określać Twój charakter. Przykładowo noszenie sygnetu na palcu serdecznym symbolizuje pewność siebie, na środkowym równowagę, wskazującym władczość, kciuku zamożność, a na ostatnim indywidualizm właściciela. 

Sygnety z diamentami

Mimo że sygnet głównie kojarzy się z biżuterią przeznaczoną dla mężczyzn, kobiety również coraz chętniej sięgają po takie pierścienie. Dobrym przykładem jest sygnet z diamentami tego typu https://jubilerhobgarski.pl/sygnety/18-sygnet-z-blekitna-emalia-i-diamentami.html, który prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko. Tego typu biżuteria jest jedyna w swoim rodzaju, co ciekawe jubiler może wykonać ją na indywidualne zamówienie. Dzięki temu można dopasować biżuterię do swoich upodobań, wybrać jej rozmiar, kolor i wzornictwo. To bez wątpienia bardzo wyjątkowa biżuteria, która przetrwa wiele lat i może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Jak wybrać sygnet?

Sygnety występują w wielu odsłonach, dlatego można dopasować je do swojego indywidualnego stylu. Wykonuje się je zazwyczaj ze złota lub srebra, taka biżuteria może przybierać różne formy, co więcej poszczególne modele są zaopatrzone w różnego rodzaju kamienie szlachetne, które dodatkowo dodają im uroku. Wybierając sygnet, warto wziąć pod uwagę jego kształt, a także wzornictwo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj