Obecnie mamy możliwość wyboru niemal niezliczonej liczby najróżniejszych ścieżek kariery. Taki duży wybór dla wielu osób oznacza jednak spory problem ze zdecydowaniem o tym, co będzie dla nich najlepsze.

W takim przypadku warto zastanowić się nad możliwością nauki w kierunku związanym z medycyną. Ta branża ciągle się rozwija, dlatego perspektywa zdobycia tego typu zawodu jest kusząca. Bardzo interesującym, choć wciąż mało znanym zawodem jest ortoptystka. Warszawa, Kraków albo Wrocław to tylko przykłady miast, gdzie można znaleźć szkoły kształcące w tym kierunku. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Na czym polega praca ortoptystki?

Ortoptystka jest osobą świadczącą usługi medyczne dla pacjentów odczuwających problemy z widzeniem obuocznym. Specjaliści w tym zakresie badają i wdrażają leczenie takich dolegliwości jak zez, niedowidzenie, czy różnego typu zaburzenia wzroku. Taka osoba często odpowiada również za przeprowadzenie właściwej rehabilitacji u osób po operacji zeza oraz urazów w obrębie oczodołu. Ortoptystki współpracują również z okulistami i przeprowadzają odpowiednie badania wzroku przy pomocy szeregu urządzeń i tablic testowych. Ortoptystka może też odpowiadać za przygotowanie pacjentów do zabiegów oraz za zaplanowanie schematu ćwiczeń, które mają zapobiec pogłębianiu się wady wzroku.

Gdzie pracuje ortoptystka?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, gdzie właściwie pracuje taki specjalista, jak ortoptystka. Warszawa, Gdańsk, Poznań i każde większe miasto w Polsce ma im do zaoferowania sporo miejsc pracy. Są to oczywiście przede wszystkim gabinety okulistyczne oraz gabinety optyczne, które chętnie współpracują z takimi osobami. Ortoptystki są również zatrudniane w poradniach leczenia zeza, a także w poradniach neurookulistycznych. Oczywiście często można też znaleźć pracę w szpitalnych oddziałach okulistycznych. Co ciekawe, ortoptystka może zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej, właśnie w zakresie optyki.

Czy każdy może zostać ortoptystką?

Bez większych problemów można znaleźć oferty szkół policealnych na kierunki medyczne, takie jak ortoptystka w Warszawie i wszystkich innych dużych miastach w naszym kraju. Wystarczy mieć świadectwo szkoły średniej, aby móc się w nich uczyć. Wiek ani dotychczasowe doświadczenie zawodowe nie mają żadnego znaczenia. Dlatego ortoptystką mogą zostać zarówno osoby tuż po szkole średniej, jak i nieco starsze, które decydują się na zmianę swojej ścieżki kariery. Warto zastanowić się nad tą możliwością, by znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj