Przerwanie studiów kilka lat temu nie oznacza braku możliwości powrotu na nie. Studia magisterskie są zdecydowanie mniej czasochłonne niż licencjackie. Do ich ukończenia wystarczą chęci i wybór odpowiedniego trybu studiowania. W ten sposób dyplom będzie w zasięgu Twoich możliwości!

Brak dyplomu studiów magisterskich często niesie ze sobą negatywne konsekwencje w toku kariery zawodowej. Część pracodawców wciąż lepiej patrzy na pełne wykształcenie wyższe. Poza tym ciężko ukryć, że lepiej wykwalifikowani pracownicy mają większe szanse na awans. Niejednokrotnie, aby go zdobyć, są wymagane studia magisterskie. Na niepewnym rynku pracy mogą okazać się furtką do lepszej przyszłości zawodowej. Należy pamiętać, że studia to nie tylko szansa na podwyższenie kwalifikacji, ale też na zdobycie wiedzy, która może zaprocentować w pracy. W końcu to okazja do pogłębienia pasji lub odkrycia nowego obszaru zainteresowań. Warto z niej skorzystać!

Co nas jednak powstrzymuje przed realizacją zaległych studiów? Najczęściej są to złe doświadczenia z przeszłości, czyli trudne egzaminy. Czasem jest to również strach przed niewystarczającą liczbą obecności na zajęciach. Kolejnym powodem jest obawa przed tym, że będąc osobami aktywnymi zawodowo, nie uda nam się pogodzić studiów z pracą. W tym przypadku zgubne jest utarte myślenie o studiach stacjonarnych. Studia magisterskie nie są realizowane wyłącznie w trybie dziennym. Obecnie większość kierunków jest realizowana również w trybie zaocznym. Problemem jest jednak to, że wybrany kierunek nie musi być jednak dostępny we wszystkich miastach. W takim przypadku studiowanie będzie się wiązało z kosztami dojazdu i większą dyspozycyjnością czasową. W tym miejscu przychodzi doskonałe rozwiązanie – studia II stopnia przez internet. To przede wszystkim wygodny, a zarazem nowoczesny sposób studiowania! Nie musisz nawet wychodzić z domu, a decyzję o tym, gdzie studiujesz, podejmujesz sam.

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór uczelni, w której będziesz realizował studia przez Internet. Choć coraz bardziej popularne to w Polsce zaledwie kilka placówek może określić siebie mianem specjalistów w tego typu kształceniu. Jednym z takich najbardziej znanych, cenionych i lubianych przez studentów miejsc jest PUW, czyli Polski Uniwersytet Wirtualny. Działa od 2002 roku w ramach prestiżowej Akademii Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej (AHE) w Łodzi. Od tego czasu kształci tysiące zadowolonych absolwentów mieszkających zarówno w Polsce, jak i za granicą. Udowadniając w ten sposób, że studiowanie jest możliwe niezależnie od odległości. Do tego sukcesu niewątpliwie przyczyniła się doświadczona kadra metodyków i wykładowców – praktyków. Studia na PUW śmiało, można nazwać innowacyjnymi. Specjalistyczna platforma zdalnego nauczania pozwala na prowadzenie zajęć w grupach. Wystarczy tylko Internet, aby ukończyć zaległe studia na Twoich zasadach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj