Szukasz praktycznego kierunku, który w przyszłości zapewni Ci dobrą i stabilną pracę? Masz umysł ścisły i umiejętności techniczne? Spróbuj swoich sił na kierunku budownictwo.

Studia z przyszłością

Nowe budynki zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i użytkowym powstają w bardzo szybkim tempie. Liczba inwestycji oddanych do użytku w 2020 r. wskazuje wyraźnie na to, że nawet trudna sytuacja na rynku nie wpływa znacząco na branżę budowlaną. Wraz ze wzrostem popytu na nieruchomości, zwiększa się również zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie budownictwa. Kierownicy budowy, inspektorzy oraz inni dobrze wykształceni i świadomi potrzeb konsumentów specjaliści są obecnie na wagę złota. Oznacza to, że absolwenci budownictwa mogą liczyć na stabilną i dobrze płatną pracę. Nie muszą również martwić się tym, że za kilka lub kilkanaście lat ich profesja przestanie być potrzebna.

Kierunek dla ambitnych

Budownictwo to kierunek techniczny, wymagający ściśle ukierunkowanych zdolność. Zdecydowanie nie są to studia dla humanistów, ani osób, które nie mają pewności, czym chciałyby się zajmować w przyszłości. Wymagają dużego nakładu pracy i przyswojenia sporej ilości wiedzy, zarówno praktycznej, jak i teoretycznej. Jest ona jednak niezbędna, by stać się wykwalifikowanym specjalistą, zarządzać zespołem, trafnie rozpoznawać bieżące potrzeby rynku i na nie odpowiadać. W końcu to od nich zależy nie bezpieczeństwo, komfort i funkcjonalność wznoszonych budynków. Z tego względu jest to kierunek polecany osobom wytrwałym, systematycznym i twardo stąpającym po ziemi.

Studia pierwszego stopnia na kierunku budownictwo trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera. Studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo trwają zaś 1,5 roku. Naukę można podjąć np. na cieszącej się dobrymi opiniami Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Odbywa się ona zarówno w trybie dziennym, jak i weekendowym. Zobacz: http://www.wseiz.pl/en/studia/wydzial-architektury/budownictwo

Treści nauczania

Podczas studiów pierwszego stopnia studenci będą musieli przyswoić wiedzę z zakresu:

  • planowania inwestycji;
  • wykonywania różnego rodzaju budynków;
  • znajomości przepisów prawa budowlanego;
  • zarządzania procesami budowlanymi;
  • dopasowywania rodzajów budynków do warunków ukształtowania terenu oraz innych wymogów;
  • zarządzania zespołem;
  • współpracy z różnorodnymi jednostkami administracyjnymi.

Ponadto będą oni brali udział u sporej ilości zajęć praktycznych, które pozwolą im zaznajomić się z pracą na budowie oraz poznać jej specyfikę.

Możliwości zatrudnienia

Absolwenci budownictwa nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Dobrze wykwalifikowani specjaliści są mile widziani w różnorodnych firmach budowlanych, w których mogą pełnić funkcję kierownika, nadzorcy, wykonawcy czy inspektora. Osoby, które preferują pracę biurową, z pewnością ucieszy możliwość pracy na stanowisku konstruktora. Absolwenci budownictwa potrzebni są również w licznych urzędach, chociażby w starostwie powiatowym czy urzędzie miasta. Przed najlepszymi stoi możliwość  atrakcyjnej współpracy międzynarodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj