Ze względu na popularność angielskiego, coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z kursów oferowanych przez prywatnych nauczycieli oraz szkoły językowe. Proces nauki nowego języka jest długi i wymagający oraz w dużej mierze zależny od naszego zaangażowania. Osoby, które chcą zapisać się na kurs stoją przed dylematem dotyczącym tego czy lepszym rozwiązaniem jest indywidualna nauka języka angielskiego, czy jednak lekcje w grupie. Jakie argumenty przemawiają za każdą z tych opcji?

Indywidualna nauka – jakie ma zalety?

Prywatne lekcje z nauczycielem to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują indywidualnego podejścia oraz zależy im na szybkich postępach. To znakomita opcja dla tych, którzy opanowali już podstawy i chcą doskonalić swoje umiejętności językowe. Co więcej, indywidualna nauka języka angielskiego ma tę zaletą, iż pozwala na ustalenie z korepetytorem odpowiadających nam godzin i terminów.

Niestety, jeśli zapisujemy się na zajęcia grupowe, terminy i godziny lekcji są z góry ustalane i musimy się do nich dostosować. W trakcie zajęć jeden na jeden mamy też możliwość wybierania tematów i zagadnień jakie chcemy poruszyć. Co za tym idzie, lekcje mogą być dopasowane w 100% do naszych potrzeb i skupiać się np. wyłącznie na konwersacjach czy gramatyce lub łączyć obie kwestie.

Zajęcia grupowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Kursy organizowane przez szkoły językowe to znakomita opcja dla wszystkich, którzy nigdy nie uczyli się angielskiego. Początki bywają trudne, a przebywanie z osobami będącymi na tym samym etapie nauki jest motywujące. To także świetna alternatywa dla tych, którzy szybko się zniechęcają i potrzebują wsparcia. Konieczność dopasowania się do terminów zajęć sprawia, że rzadziej rezygnujemy z lekcji, gdyż wiemy, że w tym momencie po prostu nam przepadną. Oprócz tego, mamy możliwość poznania nowych osób i ćwiczenia rozmów z innymi. Lekka atmosfera rywalizacji również działa motywująco i zachęca do samodzielnej pracy w domu.

Zapisz się już dziś: indywidualna nauka języka angielskiego Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj